Informacje o stronie

Okres II wojny światowej w naszej historii, jest okresem tragedii milionów naszych rodaków, którzy zapłacili własną krwią za obronę kraju w którym żyjemy. To między innymi dzięki ich wielkiej ofierze, determinacji i walce, Europa wyzwoliła się z okowów niemieckiego nazizmu i sowieckiego komunizmu. Każdy z nas żyjąc dziś w wolnym i demokratycznym kraju, powinien solidaryzować się z ich ogromnym cierpieniem, domagając się tym samym historycznej sprawiedliwości.

Odszkodowanie za ludobójstwo na naszym narodzie i za zniszczenie niemal połowy naszego kraju, mogłoby być nie tylko symbolicznym aktem Niemiec, ale realną rekompensatą, która w duchu przyjaźni między naszymi narodami, przyczyniłaby się do wyrównania poziomu życia między kolejnymi pokoleniami byłych oprawców i ich ofiar.

Jak każdy medialny temat, również i ten jest w naszym podzielonym społeczeństwie narzędziem politycznych ataków i kłótni. Temat uzyskania rekompensat za II wojnę światową jest racją naszego stanu i jako taki powinniśmy go traktować. Sprzeczać się możemy jedynie co do formy, w jaki sposób powinniśmy do tego celu dojść.

Jako autor tej strony pragnę zaznaczyć, iż została ona stworzona wyłącznie w celach edukacyjnych i podkreślić, że nie jestem, ani nigdy nie byłem członkiem jakiegokolwiek ugrupowania politycznego.

 

Skontaktować można się ze mną pod adresem: reparacje[małpa]gmail.com